zlatá olympijská medailistka Lindsey Vonnová byla během své doby jednou z nejelitnějších lyžařských závodnic ve sportu.

její kariéra se protáhla o 19 let, vyhrála čtyři mistrovství světa a soutěžila na čtyřech olympijských hrách.

Lindsey Vonn
Lindsey VonnCredit: EPA

kdo je Lindsey Vonn?

Narodil se 18. října 1984, Vonn byl vychován v Burnsville, Minnesota.

v mladém věku tíhla k lyžařským závodům díky svému otci Alanovi Kildowovi, který vyhrál národní juniorský titul ve věku 18 let před ničivým zraněním kolena.

Vonn je jednou z pouhých dvou lyžařek, které vyhrály čtyři celkové mistrovství světa.

Lindsey Vonn získala zlatou olympijskou medaili na olympijských hrách 20100
Lindsey Vonn získala zlatou olympijskou medaili v olympijských hrách 20100úvěr: Getty Images-Getty
 36-letý odešel z profesionálního lyžování v 2019
36-rok-starý odešel z profesionálního lyžování v 2019kredit: Instagram @lindseyvonn

36-letý, který začal lyžovat ve věku pouhých dvou let, má zlatou medaili z olympijských her a dvě z mistrovství světa.

kvůli zranění však vynechala několik sezon, takže pracovala jako korespondentka pro NBC News, která se týkala zimních olympijských her 2014 v ruském Soči.

Vonn oficiálně odešel ze sportu 10. února 2019 ve věku 34 let.

co je čisté jmění Lindsey Vonnové?

během své 19leté lyžařské kariéry nashromáždila Vonnová čistou hodnotu 12 milionů dolarů, uvedla celebritynetworth.

Vonn nashromáždil čistou hodnotu 12 milionů dolarů
Vonn nashromáždil čistou hodnotu 12 milionů dolarůkredit: viz titulek
 Vonn byl ve tříletém vztahu s hráčem NHL P. K. Subban
Vonn byl ve tříletém vztahu s hráčem NHL P. K. SubbanCredit: Instagram

rozešla se S P. K. Subbanem?

Vonn a P. K. Subban se rozhodli, že to skončí.

sportovní pár se 29. Prosince vydal na sociální média, aby oznámil jejich oddělení.

zpráva přišla téměř rok poté, co Vonnová řekla, že požádala Subbana o ruku.

„za poslední 3 roky jsme s PK zažili neuvěřitelné časy,“ napsala Vonnová na Instagram.

“ je to laskavý, dobrý člověk a někdo, koho si velmi vážím. Po dlouhém zvažování jsme se však rozhodli postupovat samostatně. Vždy zůstaneme přáteli a nesmírně se milujeme.“

Subban sdílel podobný příspěvek a napsal: „Lindsey je jedním z nejvíce laskavých a pečujících lidí, které znám.

“ vždy si budu vážit našeho času jako páru a mnoha smíchů, které jsme sdíleli.“

Subban je hokejový obránce za New Jersey Devils v NHL.

29. Prosince 2020 oznámili Vonn a Subban své oddělení
29. Prosince 2020 oznámili Vonn a Subban své odděleníkredit: Instagram

kdy chodila s Tigerem Woodsem?

Vonn a Tiger Woods byli jedním z nejžhavějších párů ve sportovním světě během jejich dvouletého vztahu, než skončil v květnu 2015.

od té doby odhalila, že pro ni bylo „opravdu těžké“ být s golfovou legendou kvůli veškeré kontrole, kterou byli pod párem celebrit, kteří byli oba na vrcholcích svých sportů.